Przeskocz do treści

Interesujesz się walutami? Możesz zostać Rentierem.
Zobacz Bezpłatny Artykuł "Jak Zostać Rentierem?" Kliknij Tutaj

Najczęściej wybierane


Obecnie Alior Bank oferuje Kartę wielowalutową w kantorze internetowym
Konto w EUR


Potrzebujesz więcej walut sprawdź Revolut


Kantory internetowe
Konto walutowe przez internet

4 powody, aby otworzyć konto walutowe przez internet przed końcem roku

Oto, w jaki sposób konto walutowe przez internet może zaoszczędzić czas i pieniądze zarówno przed, jak i podczas wakacji zagranicznych. Teraz, kiedy jest sezon wakacyjny, jest to idealny czas na zagraniczne wakacje, na które czekaliście przez cały rok. Ale, oczywiście, czekasz do ostatniej chwili, aby wymienić walutę w kantorze. Lub planujesz obciążać wszystkie swoje wydatki kartą kredytową, ale zapominasz o dodatkowych opłatach za konwersję i opłatach za granicą, które musisz zapłacić.

konto walutowe przez internet

1. Kantory nie zawsze są wiarygodne

Pamiętasz, jak wartość malezyjskiego ringgita drastycznie spadła w 2015 roku? Właściciele pieniędzy na wyspie zostali zaskoczeni, a wielu z nich nie było w stanie sprzedać ringgitów z powodu nagłej różnicy kursów wymiany.

Wyobraź sobie, że jeśli chcesz kupić jakiś ringgit - musisz albo wymienić się na wyższą stawkę, albo wrócić do domu z pustymi rękami i mieć nadzieję, że masz wolną walutę.

Tak, są to rzadkie okazje, ale przypominają, że czasami sprzedawcy zmieniają kursy walut, kiedy tylko jej potrzebujesz.

Lub powiedzmy, że jesteś w drodze planujesz złapać lot i chcesz wymienić walutę przed wyjazdem z kraju. Próba znalezienia kantoru, który jest otwarty po 21.00, będzie wyzwaniem.

Nie dotyczy to rachunku wielowalutowego.  Mając konto walutowe przez internet możesz wymieniać z jedną walutę na drugą prosto i wygodnie online.

2. Wybieraj najlepszy kurs wymiany

Czy kiedykolwiek byłeś powiadomiony o naprawdę dobrym kursie wymiany, ale byłeś zbyt zajęty, aby udać się do kantoru? Do czasu, gdy w końcu znalazłeś czas, ale ten kurs wymiany jest odległym wspomnieniem.

A co z czasem, gdy nie byłeś pewien, czy sensowne było kupowanie dolarów, gdy kurs był korzystny? Czemu? Ponieważ nie wiedziałeś, kiedy wybierasz się do USA i nie chcesz mieć gotówki w różnych walutach.

Korzystając z konta  walutowego online , możesz skorzystać z wszelkich zmian kursów wymiany walut. Konto pozwala zablokować kurs wymiany w dowolnym momencie.

3. Otwierając konto walutowe przez internet unikniesz dodatkowych opłat za konwersję i opłat za granicą

Pomimo wygody zakupów online i korzyści płynących z używania karty kredytowej w transakcjach zagranicznych, mamy tendencję do zapominania o dodatkowych opłatach. W zależności od transakcji te dodatkowe opłaty i prowizje mogą dodać kolejne 5% do ceny zakupu. To wielka sprawa, kiedy wydajesz za granicą setki dolarów.

Posiadając konto walutowe online można przekazywać, wypłacać, a nawet odbierać środki w walucie obcej bezpośrednio z rachunku bez opłat za wymianę walut. Dodatkowo do konta wydawana jest karta wielowalutowa jest ona powiązana z kontem. Możesz nią płacić bezpośrednio z konta, również bez żadnych opłat za wymianę walut. To bardzo wygodna opcja.

 

4. Nie musisz mieć wielu kont dla wielu walut

W przeszłości potrzebne było oddzielne konto dla dolarów amerykańskich i oddzielne konta dla dolarów australijskich, dla euro lub dolar hongkoński. To było bardzo niewygodne, a czasami trzeba było zapewnić minimalne saldo na każdym koncie, aby uniknąć opłat za prowadzenie.

Alternatywa? Przechowuj waluty, które nie zostały wydane na wcześniejszych podrużach zagranicznych.

W przypadku gdy posiadamy konto walutowe przez internet wystarczy jedno konto z jednym numerem konta, które obsługuje do 12 różnych walut, w tym dolara singapurskiego. Musisz tylko martwić się o jeden całkowity minimalny stan konta.

 

 

 

1 myśl na “Konto walutowe przez internet

  1. Pingback: Konto walutowe porównanie - Obecnie Najlepsze Konto Walutowe - Ranking

Dodaj komentarz